Get Adobe Flash player

Kwasy owocowe

 

Kwasy owocowe wykorzystywane w zabiegu delikatnie rozpuszczają wierzchnią, martwą warstwę naskórka. Wskutek tego następuje przyśpieszenie naturalnego procesu usuwania warstwy zrogowaciałych komórek, która gromadzi się na powierzchni skóry. Dzięki temu skóra jest lepiej nawilżona, a osoba korzystająca z tego typu eksfoliacji może zlikwidować przebarwienia skóry oraz blizny potrądzikowe. Eksfoliacja wykonywana jest w kilku etapach. Złuszczenie naskórka kwasami owocowymi powinno odbywać się przede wszystkim jesienią lub wiosną, ponieważ skóra po zabiegu bardziej narażona jest na promieniowanie słoneczne i mróz. Po eksfoliacji skóra staje się wrażliwsza, dlatego zaleca się używanie kremów ochronnych, podkładów i pudrów, które będą ją chroniły przed działaniem szkodliwych czynników.
Zabieg może być wykonywany zarówno przy skórze suchej, mieszanej, jak i tłustej. Peeling AHA jest nawet wskazany w przypadku umiarkowanego trądziku pospolitego.
Wskazania do eksfoliacji, to:
 
?    skóra sucha, szara, pozbawiona blasku,
?    trądzik (w przypadku braku zmian ropnych),
?    przebarwienia powierzchniowe,
?    rogowacenie przymieszkowe,
?    zmniejszone napięcie i elastyczność,
?    cera tłusta,
?    łojotok,
?    skóra zmęczona.
 


Eksfoliacja służy przede wszystkim nawilżeniu skóry i regeneracji skóry, wygładza ją i odmładza. Po zabiegu normalizują się zmiany trądzikowe, przebarwienia zostają rozjaśnione. Eksfoliacja zapobiega powstaniu nowych przebarwień, a także działa antybakteryjnie i kojąco, zapobiega powstawaniu zaskórników.
Do zabiegu nie powinny podchodzić osoby cierpiące na trądzik różowaty, stany zapalne skóry czy egzemę. Eksfoliacja nie jest polecana skórze z ubytkami takimi, jak skaleczenia czy otarcia. Klasyfikacja do zabiegu odbywa się w gabinecie kosmetycznym, w którym ma być wykonana eksfoliacja. Dzięki zastosowaniu kwasów w kosmetyce, skóra zyskuje na młodym wyglądzie. Poddanie się zabiegowi eksfoliacji powinny przemyśleć osoby z cerą szarą, skłonną do przetłuszczania się lub tłustą, osoby mające zmiany pigmentacyjne iblizny potrądzikowe. Oczywiście, jeden zabieg nie zdziała cudów, choć wyraźnie zminimalizuje problemy skórne. Kilka powtórzeń eksfoliacji z zachowaniem pomiędzy nimi odpowiednich przerw może jednak na stałe pomóc w pozbyciu się plam na skórze czy przebarwień.

 kwasy-owocowe